Update coronavirus 15/3 : sluiting t/m 6 april

Het kabinet heeft besloten dat alle scholen nu hun deuren sluiten. Ook Ithaka gaat dicht. In dit bericht leest u wat dit betekent voor leerlingen. Ouders, verzorgers en leerlingen ontvangen ook per mail en app bericht.

Update 16/3 - 12:50 : We willen onze leerlingen waar mogelijk helpen om gezond te blijven én zich verder te ontwikkelen. Daarom organiseren we het onderwijs nu als volgt:

1) Dinsdagmiddag 17 maart kunnen leerlingen tot 16.00 uur hun laptop en andere (school)spullen uit hun kluisje halen. Belangrijk: doe dit alleen als je gezond bent.
Eventueel ontvangen leerlingen bericht van een docent dat er ook lesmateriaal klaar ligt om mee te nemen.

2) Vanaf woensdag 18 maart krijgen leerlingen les op afstand. Leerlingen ontvangen nog informatie hoe dit werkt.

3) Zolang de school gesloten moet blijven, kunnen nieuwe leerlingen zich niet aanmelden. Ook de intake is gesloten.

15/3: Vandaag is door de regering bekendgemaakt dat alle scholen in Nederland vanaf morgen sluiten t/m 6 april, om verdere verspreiding van het coronavirus in te dammen. Dat geldt vanzelfsprekend ook voor onze school.

Alle scholen van NUOVO Scholengroep, dus ook Ithaka, zijn vanaf morgenochtend tot en met maandag 6 april gesloten; onze school dus ook. We realiseren ons daarbij terdege dat het sluiten van scholen een enorme impact heeft. Nu onze schoolgebouwen zijn gesloten, werken we hard aan continuering van het onderwijs op afstand. We gaan onze leerlingen via digitale middelen en/of huiswerkopdrachten zoveel mogelijk thuis laten werken. Dat wordt even omschakelen, maar we hebben inmiddels diverse technische middelen om ons onderwijs (gedeeltelijk) online te laten plaatsvinden.

Hoe we dat precies gaan doen, laten we uw zoon of dochter per mail of app weten.

Alle leerlingen blijven dus thuis, in ieder geval de komende drie weken.

Kinderen van ouders die werken in specifieke sectoren, kunnen een beroep doen op ondersteuning bij de opvang. Wij onderzoeken momenteel de exacte invulling daarvan. Komt u in aanmerking voor deze regeling, neem dan rechtstreeks contact op met de schoolleiding: dbrouwer@ithaka-isk.nl

De komende dagen volgen verdere updates over de schoolsluiting en het afstandsonderwijs. We zullen deze via mail en onze schoolsite communiceren. Specifieke vragen zijn altijd welkom bij de schoolleiding, mail daarvoor rechtstreeks met de directeur.

Ook interessant

De vakantie is begonnen! We wensen iedereen een fijne zomer! Mocht je meedoen aan de zomerschool van It’s my Child, Vinea en/of Jinc, dan wensen wij je veel plezier. Vrijdag 3 september zal de eerste schooldag zijn.

Lees verder

De zomervakantie komt eraan, uw kind is dan een paar weken vrij. Iets leuks doen in deze vrije weken? Wij organiseren, in samenwerking met Vinea, ook dit jaar weer een Zomerschool voor onze leerlingen met allerlei leuke activiteiten!

Lees verder

Het kabinet heeft besloten dat de anderhalve-meter-regel in het voortgezet onderwijs vanaf 7 juni wordt losgelaten en de scholen weer open kunnen. Ouders hebben 27 mei een bericht (per mail of sms) ontvangen hoe we dit gaan doen.

Lees verder

In de persconferentie van afgelopen dinsdagavond zei premier Rutte dat onze school vanaf 1 maart weer meer fysieke lessen mag gaan verzorgen. We kunnen al onze leerlingen na deze voorjaarsvakantie weer twee keer per week naar school laten komen. Maar het onderwijs op afstand blijft ook doorgaan.

Lees verder